Allogreft Onay Formu

Doku bağışçılarını nasıl inceleriz?

Orbone insan dokularını, katı kurallar içinde uygulanan kurallarca, T.C. Sağlık Bakanlığı, Amerikan Doku Bankaları Birliği ve Avrupa Doku Bankaları Birliği yönetmeliklerine uygun olarak belirlenen, bağışçı uygunluk koşullarına uyan ya da bu koşullardan daha iyi durumda doku bağışçılarını kabul eder.

Orbone, hastalara ve hekimlere güvenilir doku kaynağı sağlarken, her bağışçı, sağlık ve sosyal geçmiş değerlendirmesi, sağlık kayıtları, kan testleri, kültür sonuçları, genel muayeneleri ve otopsi (yapıldıysa) raporları kullanılarak eksiksiz bir değerlendirmeye tabi tutar. Bu süreç, kabul edilmez sağlık durumları ya da olası hastalıkları tanımamıza ve elememize olanak sağlayarak, bağışçının bağış için uygunluğunu belirlemek için kullanılır.

İncelemeden sonra ne olur?

Yurtdışında ve ülkemiz çapında doku tedarik merkezlerimiz tarafından kazanılmış tüm kas-iskelet ve deri doku parçaları, Orbone Osteogenesis doku bankasının ilgili birimlerinde işleme konulur. Doku depolama, işleme ve paketleme işlemleri B sınıf GMP üretim alanında aseptik bir şekilde yapılmaktadır.

Doku parçaları yıkanır, bakteri ve virüs aktarımını önlemek için Dünya’da ki en yüksek teknoloji olan eCOO2 teknolojisi kullanır. Orbone, kas-iskelet doku parçalarının son paketlenmesinden sonra son işlem olarak Gama sterilizasyon işlemini uygular. Hastalık bulaşma riskini çok büyük oranla dokuları tedarik ederken sıkı bir bağışçı taraması uyguladığı sistem ile ortadan kaldıran Orbone, doku işleme standartlarında kalite ve güvenlik prosedürleri ile dokuların riskini %99,9 ölçüde azaltmıştır.