Orbone® Allogreft Dokuları

Orbone® Ortopedi ve Travmatoloji, Çene ve Diş Cerrahisi, Beyin Cerrahisi ve Plastik cerrahisi olmak üzere geniş ürün portföyünü hem doku bankalarına hem de hastanelere bitmiş ürün olarak sunmaktadır. Orbone® Zorlu ameliyat bölgelerine göre özel doku ihtiyaçlarını da karşılar.

İnsan kemiği, kolayca parçalanabilecek doğru mineral bileşimine sahiptir ve allogreftlerin doğal mikro ve makro gözenekliliği son derece osteokondüktiftir. Bu nedenle allogreftler birçok cerrah için tercih edilen seçenektir. Bununla birlikte, geleneksel doku işleme teknikleri, büyük ölçüde kimyasal ve biyolojik ajanlara dayanmaktadır. Bu ajanlar, greftlerin doğal, yapısal ve mekanik özelliklerini önemli ölçüde negatif olarak etkiler. Tüm Orbone® Hücre ve Doku Bankası allogreftleri, insan kaynaklı kemik ve dokuları temizlemek, sterilize etmek ve aşılama için hafif ve verimli bir platform olan tescilli eCOO® ScCO2 Teknolojisini kullanır.

Orbone® Hücre ve Doku Bankası “İnsan Kaynaklı Kemik ve Doku Greftlerini” geleneksel yöntemlerden daha güvenli olarak tıp camiasına otojen kalitesinde dokular sunar.

Orbone Kemik Greftleri

Allogreft Boşluk Dolguları

Orbone® Hücre ve Doku Bankasının eCOO® Teknolojisi ile işlenen tüm dokuları, mükemmel osteokondüktif kapasite ve hastanın kendi kemiği ile stabil bir kompleks oluşturur. Farklı şekil ve formlardaki çeşitlilikle kemik kusurlarına kesin çözümler bulmaktadır. Dental uygulamalar için özel küp ve bloklar ile ekstra ince cipsler mevcuttur. Boşluk dolguları çok çeşitli ortopedik, beyin, çene ve diş uygulamaları için güvenli şekilde kullanılabilir. İyileşme süreçleri geleneksel yöntemlerle işlenen kemiklere karşı daha hızlı, yüksek kaliteli ve güvenlidir.

Yapısal Greftler

Kemik dokusu, ortopedik, plastik, maksillofasial ve beyin cerrahisinde en çok kullanım alanına sahiptir. Önceden hazırlanmış kemik allogreftleri travma, tümörün çıkarılması ve osteoporoz veya kemik deformitelerini düzeltmek için kullanılır. Çeşitli boyutlarda yapısal greftler mevcuttur. Yapısal greftler: lumbar füzyon, servikal spinal füzyon ve kırık tedavisinde kullanılır.

Femur Başı

Kalça protezi ameliyatı geçiren donörlerden femur başları elde edilir. Hastanın gereksinimlerini karşılamak için cerrahi yöntemle kemiğin en uygun şekle sokulmasından sonra femur başları tamamen temizlenir ve sterilize edilir.  Femur başları kalça protezi cerrahisinde ve genel ortopedik rekonstrüksiyonda kullanılabilir.

Demineralized Kemik Matriksi “DBM”

eCOO® teknolojisi ile işlenen kortikal kemiklerin kemik morfogenetik proteinleri (BMPs) gibi büyüme faktörlerine kapsüllenerek demineralize olması ile oluşurlar. Bu büyüme faktörleri kemik rejenerasyon sürecini iyileştiren osteoindüksiyonu önemli ölçüde indüklediği görülmektedir. Kullanıma hazır formlardadır. Travma, periodontoloji ve spinal cerrahide kullanılmaktadır.

Yumuşak Dokular

Tendon allogreftleri, tendon ve bağ rekonstrüksiyonunda özellikle uygun otolog doku sıkıntısı olduğunda önemli bir rol oynar. Tüm tendon dokuları sporla ilgili sakatlanmalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

  • Anterior Tibialis
  • Posterior Tibialis
  • Achilles Tendon
  • Preshaped Achilles
  • Semitendinosus
  • Gracilis
  • Peroneus Longus
  • Patellar Tendon/Hemi BTB
Orbone Aşil Tendon Allogreft, Achiles Tendon
Sport Medicine Achiles Tendon With Bone Block
Patella Tendon Orbone