Kemik grefti ameliyatınıza nasıl hazırlanacağınız konusunda öncelikle ve özellikle sadece sağlık doktorunuzla konuşun. Kan sulandırıcılar gibi herhangi bir ilacı önceden almayı kesmeniz gerekip gerekmediğini sorun. Sigara içiyorsanız, iyileşmeyi hızlandırmak için prosedürünüzden önce sigarayı bırakmayı deneyin. Aspirin gibi reçetesiz satılan ilaçlar da dahil olmak üzere aldığınız tüm ilaçlar hakkında sağlık uzmanınıza bilgi verin. Ayrıca sağlık uzmanınıza, yakın zamanda ateşlenme gibi genel sağlığınızdaki herhangi bir değişikliği söyleyin.

Prosedürünüzden önce, X-ışınları, BT taraması veya manyetik rezonans görüntüleme (MRI) gibi ek görüntüleme testlerine ihtiyacınız olabilir. Kemik aşılamanızın nedenine bağlı olarak önceden ek düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Örneğin ameliyattan sonra bacağınıza ağırlık veremeyecekseniz, yaşam düzeninizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. İşleminizden önceki gece yarısından sonra yemek yemeyin veya içmeyin.
Hastalar İçin Allogreft Bilgi Bankası
Kemik greftleme işleminde ağrı yaşar mıyım? Kemik grefti uygulamasında anestezi altında işlem yapıldığından, işlem sırasında hiçbir ağrı hissedilmez. İşlem tamamlandıktan sonra ise doktorunuzun talimatlarına ve reçeteye uygun davranıp, dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterildiğinde ciddi herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.