Geleneksel temizleme ve sterilizasyon yöntemleri, çoğunlukla doku greftlerinin mekanik ya da yapısal özelliklerini etkileyen sert kemik tedavilerinde kullanılır. Birçok çalışma, bu yöntemlerin protein yapısı, adsorpsiyon oranı, hücre bağlılığı ve gerilim kuvveti üzerinde zararlı etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Ek olarak, bu yöntemler fazlasıyla uzun süreçler ve özenli durulama adımları gerektirmektedir.

Tersine, Orbone® Hücre ve Doku Bankasının eCOO® Clean Teknolojisi ve sonraki eCOO® Ster sterilizayonu ile dokuların temizlenmesi, dokunun yapısal bütünlüğünü minimal düzeyde etkiler. Şimdiye kadar steril seviyesi ve virüs inaktivasyonu SAL6’ ya ulaşmıştır. Biyomoleküler özellikler (örneğin protein degradasyonu ve hücre bağlılığı) ve mekanik özellikler (yani gerilim kuvveti ve üst düzey dönme momenti) eCOO® scCO2 Teknolojisi kullanılarak dokuya bağlı işleme/sterilizasyona gerekli doku greftlerinin ağırlık taşıma ve/veya hassas uygulama gerilimine destek belirtileri tutulur. Ayrıca, sistem dokunun spesifik gerekliliklerin karşılamak ve en az seviyede karbon ayak izi bırakmak için uyarlanmıştır.

Ürün geliştirme durumunda, hücresizleştirme tekniklerinin deneyimi, eCOO® teknolojisini kullanarak virüs etkisizleştirme prosedürleri ve ürüne ilave bir USP ekler.

Orbone Allogreft Kalite ve Güvenlik

Bunları size ulaştırırken aşağıdaki fırsatları destekliyoruz:

• AR-GE ve üretim için B2B modeli
• Hekimlerimize Allogreft bilgilendirme destek programları
• Uçtan uca servis çözümleri
• Özel üretim ve ölçeklendirme seçenekleri
• Uluslararası dağıtım ve satış olanakları

Orbone® Hücre ve Doku Bankası kemik, yumuşak dokular ve doku bileşenlerini toplamaya, depolamaya ve işlemeye odaklı, geniş bir yelpazede insan kaynaklı dokular işleyen GMP lisanslı bir tesistir. Lisanslı ve tescilli eCOO® scCO2 teknolojisi kullanarak Allogreft sektörüne üstün kalitede güvenli, temiz ve yenilikçi ürünler sağlamaktadır.

Biz Farklıyız,

Orbone® cGMP ve ISO sertifikalı B sınıfı üretim laboratuvarlarında A sınıfı olmak üzere başlıca ortopedi ve travmatoloji, beyin cerrahisi, çene ve diş cerrahisine tüm çeşitleriyle doku ve kemik greftleri üretimi yapmaktadır. Ortopedi ve Dental Doku Mühendisliği uzmanlık alanlarına hitap eden, Biyomühendis, Moleküler ve Genetik alanında tecrübeli çalışanları ile eCOO® scCO2 teknolojisinin üstün üretim kalitesi ve benzersiz özellikler kullanarak dokuları temizleme, sterilize etme ve aşılamaya yönelik çalışmaları ile geleneksel kemik ve yumuşak dokulardan nakil için özel ürünlere kadar çok çeşitli cerrahi Allogreft seçenekleri sunar.

Orbone® tüm dünyada tıp camiasına hizmet etmekte olup, insan kaynaklı dokuların geliştirilmesi ve üretilmesinde mükemmellik merkezidir. eCOO® scCO2 teknolojisi, Hollanda Doku Bankası EMCM tarafından patentlenmiş, yüksek kalitede insan kaynaklı dokular üreten ve Orbone® Hücre ve Doku Bankası’nın teknoloji transferi ile Türkiye’ye kazandırdığı tescilli bir doku üretim platformudur.

Orbone® hastayı iyileştirme sürecini hızlandırma çalışmalarında ürün ve teknoloji geliştirmeye yönelik çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Kurulduğu yıldan bu yana doku sektörüne bilimsel olarak öncülük etmeyi ve hizmet vermeyi hedef alan doku bankamız, Allogreft AR-GE çalışmalarını Avrupa’da ki doku bankaları ile aralıksız sürdürmektedir.
Dünya’ da ki üstün nitelikli lisanslı Doku Bankaları ile iş geliştirme platformlarına eşlik eden Orbone® Hücre ve Doku Bankası, Türkiye’yi bu sektörde başarı ile temsil etmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.