Neden Orbone®?
Hücre ve Doku Bankası

Geleneksel temizleme ve sterilizasyon yöntemleri, çoğunlukla doku greftlerinin mekanik ya da yapısal özelliklerini etkileyen sert kemik tedavilerinde kullanılır. Birçok çalışma, bu yöntemlerin protein yapısı, adsorpsiyon oranı, hücre bağlılığı ve gerilim kuvveti üzerinde zararlı etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Ek olarak, bu yöntemler fazlasıyla uzun süreçler ve özenli durulama adımları gerektirmektedir.

Tersine, Orbone® Hücre ve Doku Bankasının eCOO® Clean Teknolojisi ve sonraki eCOO® Ster sterilizayonu ile dokuların temizlenmesi, dokunun yapısal bütünlüğünü minimal düzeyde etkiler. Şimdiye kadar steril seviyesi ve virüs inaktivasyonu SAL6’ ya ulaşmıştır. Biyomoleküler özellikler (örneğin protein degradasyonu ve hücre bağlılığı) ve mekanik özellikler (yani gerilim kuvveti ve üst düzey dönme momenti) eCOO® Teknolojisi kullanılarak dokuya bağlı işleme/sterilizasyona gerekli doku greftlerinin ağırlık taşıma ve/veya hassas uygulama gerilimine destek belirtileri tutulur. Ayrıca, sistem dokunun spesifik gerekliliklerin karşılamak ve en az seviyede karbon ayak izi bırakmak için uyarlanmıştır.

Ürün geliştirme durumunda, hücresizleştirme tekniklerinin deneyimi, eCOO® teknolojisini kullanarak virüs etkisizleştirme prosedürleri ve ürüne ilave bir USP ekler.
Bunları size ulaştırırken aşağıdaki fırsatları destekliyoruz:

• AR-GE ve üretim için B2B modeli
• Hekimlerimize Allogreft bilgilendirme destek programları
• Uçtan uca servis çözümleri
• Özel üretim ve ölçeklendirme seçenekleri
• Uluslararası dağıtım ve satış destekleri

Orbone Osteogenesis A.S.
Orbone® Hücre ve Doku Bankası, kemik, yumuşak dokular ve doku bileşenlerini toplamaya, depolamaya ve işlemeye odaklı, geniş bir yelpazede insan kaynaklı dokular işleyen GMP lisanslı bir tesistir. Lisanslı ve tescilli eCOO® süperkritik karbondioksit teknolojisi kullanarak Allogreft sektörüne üstün kalitede güvenli, temiz ve yenilikçi ürünler sağlamaktadır.

Orbone® Doku Bankası, GMP ve ISO sertifikalı B sınıfı üretim laboratuvarlarında A sınıfı doku üretimi yapmaktadır. Doku Mühendisliği uzmanlık alanlarına hitap eden, tecrübeli çalışanları ve eCOO® teknolojisinin üstün üretim kalitesi ve benzersiz özellikler kullanarak dokuları temizleme, sterilize etme ve aşılamaya yönelik çalışmaları ile geleneksel kemik ve yumuşak dokulardan nakil için özel ürünlere kadar çok çeşitli cerrahi Allogreft seçenekleri sunar.

Orbone® Doku Bankası tüm dünyada tıp camiasına hizmet etmekte olup, insan kaynaklı dokuların geliştirilmesi ve üretilmesinde mükemmellik merkezidir.

eCOO® Teknolojisi, Hollanda Doku Bankası EMCM tarafından patentlenmiş, yüksek kalitede insan kaynaklı dokular üreten ve Orbone® Doku Bankası’nın teknoloji transferi ile Türkiye’ye kazandırdığı tescilli bir platformdur. Orbone® Doku Bankası hastayı iyileştirme sürecini hızlandırma çalışmalarında ürün ve teknoloji geliştirmeye yönelik çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Doku sektörüne bilimsel olarak öncülük etmeyi ve hizmet vermeyi hedef alan doku bankamız, Allogreft AR-GE çalışmalarını Hollanda Doku Bankası Leader Biomedical Holding B.V. ile aralıksız sürdürmektedir.

Dünya’ da ki üstün nitelikli lisanslı Doku Bankaları ile iş geliştirme platformlarına eşlik eden Orbone® Doku Bankası, Türkiye’yi bu sektörde başarı ile temsil etmeye devam etmektedir.